0
Dieta dla dzieci i młodzieży
Oferta Poradni Dietetycznej

Dieta dla dzieci i młodzieży

Okres dorastania jest czasem kształtowania nawyków żywieniowych i stylu życia Twojego dziecka, który będzie decydował o jego przyszłym zdrowiu. Na tym etapie bardzo istotna jest świadomość rodziców i pomoc dietetyka, który będzie potrafił pozytywnie zmotywować, zaplanuje odpowiednią dietę oraz będzie pracował nad zmianą nawyków żywieniowych całej rodziny…

U dzieci i młodzieży w okresie dojrzewania, nierzadko, pojawiają się problemy z nadmierną masą ciała, która najczęściej jest konsekwencją jedzenia fast foodów, słodyczy, podjadania w godzinach wieczornych i niewystarczającej ilości aktywności fizycznej w ciągu dnia. Młode osoby (w szczególności nastolatki), chcąc dobrze wyglądać sięgają po tzw. “diety cud”, które obiecują spektakularne efekty w krótkim czasie, a w konsekwencji przyczynić się mogą do powstania niedoborów pokarmowych, zahamowania wzrostu, braku miesiączki (u dziewcząt) i znacznego obniżenia metabolizmu, co w przyszłości może nastręczać duże problemy związane z utrzymaniem prawidłowej masy ciała. Dlatego tak ważna jest świadomość rodziców i szybka reakcja na pojawiające się problemy na tle wadliwego żywienia.

Dzięki skorzystaniu z mojej pomocy, będziesz pewny/a, że dieta Twojego dziecka zawiera wszystkie składniki pokarmowe niezbędne do prawidłowego rozwoju oraz uzyskasz niezbędne wsparcie podczas trudnej pracy nad zmianą dotychczasowych nawyków żywieniowych Twojej pociechy.