0

Tutaj znajdziesz wszystkie informacje odnośnie tego, jak przebiega pierwsza wizyta u dietetyka oraz jak można się do niej przygotować.
Warto zapoznać się z kilkoma informacjami i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Pierwsza wizyta ma na celu poznanie Twoich problemów żywieniowych i opracowanie metody, która pozwoli Nam je wspólnie rozwiązać. Aby to osiągnąć, potrzebna jest szczera rozmowa, w której przedstawisz swoje oczekiwania oraz pytania, które Cię nurtują. Podczas wspólnego spotkania, zawsze dokładnie wypytuję o dotychczasowe nawyki żywieniowe, poznaję gusta smakowe, tryb pracy, aktywność fizyczną i badam okoliczności, w których pojawił się problem czy to z nadwagą, otyłością, czy z chorobą na tle żywieniowym. Nie bez znaczenia są także sprawy zdrowotne, dlatego analizuję wyniki badań (o ile dysponujemy w miarę aktualnymi) i notuję dawkowanie przyjmowanych leków. Podczas wywiadu zbieram informację, które później pozwolą mi stworzyć plan żywieniowy, który będzie odpowiadał Twojemu zapotrzebowaniu, preferencją żywieniowym oraz stylowi życia.

Kolejny etap wizyty stanowią pomiary obwodów, wzrostu, wagi i analiza składu ciała. Dzięki temu możemy ocenić zawartość tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej, poziom płynów ustrojowych i wyznaczyć orientacyjny cel wagowy, do którego chcemy dążyć (po każdej wizycie, otrzymujesz dokładny wydruk z analizatora, który pozwala na śledzenie i porównywanie postępów w redukcji masy ciała).

Następnie omawiamy sobie wstępne zalecenia dietetyczne oraz konkretne wskazówki pozwalające skorygować błędne nawyki i przyzwyczajenia żywieniowe. Omówione zasady wprowadzasz w życie już w najbliższym tygodniu (pierwszy okres – poprzedzający kolejną wizytę pozwala na przygotowanie organizmu do mających zajść w diecie zmian i daje możliwość psychicznego nastawienia się do podjętego wyzwania). Już na drugiej wizycie otrzymujesz szczegółowy, indywidualny plan dietetyczny.

Na kolejnych spotkaniach (ich częstotliwość zależy od potrzeb – najczęściej są to odstępy 1-2 tygodniowe) dzięki regularnym analizom składu ciała, stale monitorujemy ilość zrzuconych kilogramów oraz proporcję tkanki tłuszczowej i beztłuszczowej masy ciała (jest to niezwykle ważne z punktu widzenia osoby odchudzającej i tylko dzięki profesjonalnemu analizatorowi jesteśmy w stanie te zależności określić). Stałym elementem naszych regularnych spotkań jest konsultacja oraz omówienie nowego planu żywieniowego na kolejny okres (dieta jest na bieżąco dopasowywana do etapu kuracji).

Dodatkowo zawsze motywuję Cię i wspieram, co pomaga wytrwać w drodze do wymarzonej sylwetki.